fbpx

O nás

Trampolíny Springfree boli zkonštruované novozélandským inžinierom Dr. Keithom Alexandrom na univerzite v Canterbury. V roku 2003, po 15ročnom vývoji bezpečnosti, bol produkt prestavený na trhu a momentálne sa predávaju v 15 krajinách.

Postavené otcom

Dr. Keith Alexander je profesor strojárenského inžinierstva na univerzite v Canterbury, v Christchurch na Novom Zélande. Pred 15timi rokmi sa otec troch detí rozhodol, že by si chcel na záhradu poriadiť trampolínu. Po vyhodnotení vlastností tradičných trampolín ale zistil, že tieto trampolíny majú vážne bezpečnostné nedostatky.

Bol šokovaný, keď zistil, koľko detí skončí v nemocnici kvoli zraneniam na trampolínach a pritom to vyzerá, že výrobci tradičných trampolín nerobia nič, aby zlepšili bezpečnosť.(V Amerike je takmer 100 000 detí, ktoré každý rok skončia v nemocnici kvoli zraneniam na trampolínach).

Dr. Alexander sa rozhodol zkonštruovať bezpečnejšiu trampolínu odobraním rizikových a tvrdých komponentov (zahrňujúce pružiny a rám), a tiež eliminovať možnosť vypadnutia z trampolíny. Rozhodol sa preto použiť najkvalitnejší materiál spolu s kombináciou s unikátnym designom.

Po mnohých testoch a zostrojení prototypov bola vyvinutá trampolína bez pružín (springfree), o ktorej bol presvedčený, že je bezpečná pre jeho deti. Behom celého vývoja, prešla trampolína mnohými zmenami, ale všetky unikátne bezpečnostné prvky zostali rovnaké.

Naša vízia

Dr. Alexander bol prvý, kto úspešne vylepšil design trampolíny od 30tych rokov, kedy bola postavená prvá trampolína. Trampolína Springfree je iná. Vždy sú tu firmy, čo sú brané ako inovátorské, a tiež firmy, ktoré nasledujú tieto inovátorské firmy a obvykle neprídu s ničím novým. Je jasné, kto s týchto dvoch kategórií firiem je líder – firma Springfree je inovátor medzi trampolínami.

Sme zaviazaní tomu, aby sme boli schopní poskytnúť vysoko kvalitné a bezpečnejšie trampolíny pre našich zákazníkov – a náš cieľ je, aby sme rapídne zmenšili možnosť zranenia na trampolínach po celom svete.

Definícia bezpečnosti

Trampolína Springfree je úplne iná ako trampolíny ktoré poznáte. V Springfree vytvorili najbezpečnejšiu trampolínu na svete, ktorá efektívne dokáže ochrániť skákajúceho pred zraneniami, ktoré sú možné u tradičných trampolín.